الیاف ماکروسینتتیک پلی تار

الیاف ماکروسینتتیک پلی تار

الیاف ماکروسینتتیک پلی تار ماندگار

پلی تار POLYTARالیافی متشکل از ترکیب مواد پلیمری خاص، ساخته شده از کوپلیمر/پلی پروپیلن 100% خالص و متشکل از تک رشته های شامل ریزرشته های نازک دارای برجستگی های مهندسی شده (Embossed) و یا رشته های به شکل تابیده در هم (Twisted) است که باعث ایجاد یک سیستم بتن مسلح با کارایی و کیفیت بسیار بالا می شود. الیاف پلی تار در شکل ها، رنگ ها و ظاهر متفاوتی تولید می شود که هر کدام ویژگی ها و مزیت های خود را دارد، اما در نتیجه نهایی همه انواع الیاف پلی تار باعث بهبود خواص و افزایش دوام بتن می شوند.

پلی تار ماندگار باعث کاهش جمع شدگی بتن تازه و سخت شده، افزایش ضربه پذیری و جذب انرژی بتن، افزایش مقاومت در برابر ایجاد و گسترش ترک و افزایش دوام بتن می شود. پلی تار با در هم آمیختن یک شبکه منسجم الیاف در بتن باعث ایجاد دوام طولانی مدت، افزایش مشخصه های سازه ای و کنترل ترک های ثانویه یا حرارتی در بتن می شود. پلی تار دچار خوردگی نمی شود و در محیط های قلیایی و اسیدی 100% مقاوم است.

کاربردهای پلی تار ماندگار
  • الیاف پلی تار ماندگار به عنوان جایگزین میلگرد در موارد زیر استفاده می شود:
  • سقف های عرشه فولادی
  • کفسازی های بتنی صنعتی و تجاری
  • روسازی های بتنی
  • محوطه سازی بنادر و انبار گمرکات
  • قطعات پیش ساخته بتنی
  • شاتکریت و لاینینگ تونل و سگمنت های بتنی
  • و هر کاربردی که هدف افزایش دوام بتن بویژه در محیط های خورنده باشد
  • روش مصرف پلی تار ماندگار

میزان مصرف پیشنهادی الیاف ماکرو پلیمری پلی تار ماندگار با توجه به محل کاربرد طراحی و توصیه می گردد. پلی تار POLYTARرا می توان مستقیما به بتن در حین اختلاط یا پس از اضافه شدن کلیه مصالح در انتهای کار اضافه کرد و فرآیند اختلاط باید با دور بالا حداقل 10دقیقه بعد از اضافه شدن ادامه پیدا کند. برای کمک به پخش یکنواخت الیاف پلی تار در بتن، نوع شکل ظاهری پلی تار ماندگار طوری طراحی شده که باعث می شود حجم زیادی از رشته های الیاف به یکباره وارد میکسر نشود و پتانسیل گلوله ای شدن الیاف تقریبا به صفر برسد.

مشخصات فیزیکی پلی تار ماندگار

مواد اولیه : پلی پروپیلن خالص                               شکل ظاهری : تک رشته ای Embossed/ تابیده Twist

وزن مخصوص : 0.91 گرم بر سانتی مترمکعب          مقاومت کششی : 550-650 MPa

طول : 50-55 میلیمتر                                        رنگ : سفید/طوسی

مقاوم در محیط های اسیدی و بازی                          جذب آب: ندارد

مطابق با استانداردهای ASTM C1116, ASTM D7508

بسته بندی: بسته های 1-3-5 کیلوگرمی یا طبق سفارش

نمونه پروژه ها

الیاف ماکروسینتتیک پلی تار ماندگار به دلیل پخش یکنواخت و همگن در بتن مورد استقبال بسیاری از مجریان کارهای کفسازی بتنی قرار گرفته و در پروژه های متعدد و بزرگی مصرف شده است. متاسفانه پس از اینکه الیاف تولید داخلی نتوانست رضایت مصرف کنندگان الیاف بتن را در تامین مقاومت کششی و خواص فیزیکی مطلوب و استاندارد و پخش یکنواخت در بتن برآورده سازد، و پیمانکاران را با چالش های جدی در گلوله ای شدن یا روی کارآمدن غیر طبیعی و بیش از حد روی سطح بتن مواجه کرد، لذا کارشناسان فنی شرکت یکتا ماندگار که اولین شرکت دارنده گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برای الیاف پلیمری سازه ای(الیاف فورتا) می باشد، پس از تحقیقات و آزمایش های فراوان و تلاش های بی وقفه و بررسی خواص و عملکرد مواد اولیه مختلف و تولید نمونه های الیاف و انجام آزمایش های مختلف روی الیاف و عملکرد آن در بهبود مشخصات عملکردی بتن الیافی، در نهایت به محصولاتی با رده عملکردی متفاوت اما با قابلیت اجرای بدون مشکل و چالش برای پیمانکاران و درعین حال با شباهت زیادی از لحاظ عملکرد فنی نسبت به محصولات تولیدکنندگان معتبر خارجی رسید و امروز این محصولات را در اختیار مصرف کنندگان گرامی قرار داده است.

پروژه هایی نظیر شهرک کامیون داران در تهران، انبار چوب مرکزی تهران، کارخانه پولاد پویش، انبار شرکت پخش دارویی هجرت در یزد، سردخانه میرجلیلی در کرج، کارخانه تولید ظروف چینی در پیام کرج، سقف عرشه فولادی مجتمع مسکونی در گرگان، انبار شرکت لوسیفر در تهران، پارکینگ کارخانه پیروز صنعت در شهرک صنعتی کاسپین، شهرک صنعتی بوکان، پارکینگ مجتمع تجاری واقع در تهران-دیباجی جنوبی، نمایشگاه سنگ ملک زاده شهرک صنعتی شمس آباد و پروژه های دیگری که تاکنون استفاده شده است.