آسفالت نیمه گرم الیافی

تولید کننده الیاف و افزودنی‌های نوین بتن و آسفالت

این نوع آسفالت که همزمان با ساسوبیت اصلاح و با الیاف پلیمری پلی اولفین-آرامید مسلح می شود، دارای مزایای بسیاری از جمله موارد زیر می باشد:

– اجرای همزمان با طول مسیر، روسازی یکپارچه و بدون درز و سهولت در اجرا

– مسلح شده باالیاف پر مقاومت آرامید به صورت سه بعدی و مقاوم در برابر تغییر شکل های دائمی

– رفتار مشابه لایه های صلب بتنی و جلوگیری از تمرکز تنش و توزیع مناسب بارهای سنگین در کل لایه های زیرین

– مقاومت بالا در برابر ترک های حرارتی و افزایش مقاومت رویه در برابر گسترش ترک های ایجاد شده در طول دوره بهره برداری

– افزایش مقاومت و ایجاد تاخیر در برابر بروز ترک های انعکاسی، خستگی و شیارشدگی

– کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و کاهش ترافیک به دلیل مسدود شدن مسیر برای انجام تعمیرات

– امکان ایجاد کاهش ضخامت در رویه به دلیل افزایش مدول برجهندگی آسفالت نیمه گرم الیافی نسبت به آسفالت معمولی

– سطح سرویس خوب و با ایجاد حداقل صدادر هنگام رانندگی

کاربرد این روش به صورت ویژه در محورها و مسیرهای با بارگذاری و ترافیک سنگین مانند راه های ترانزیتی و با ترافیک بالا، مسیرهای ویژه اتوبوس، پایانه های مخصوص حمل و نقل و یا بارگیری و … توصیه می گردد.

در حال حاضر نیز در کشورمان در محور کرج-چالوس (به طول 70 کیلومتر) و مسیر اتوبوس های تندرو شهرداری تهران از این روش آزمایش و اثبات شده در دنیا در حال استفاده می باشند.

مطابق آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان البرز از نمونه گیری های انجام شده در محل اجرا، نتایج مقایسه ای زیر برای آسفالت معمولی و آسفالت اصلاح شده گزارش شده است:

برای مشاوره یا سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید

عکس های پروژه روکش محور کرج-چالوس

در تیرماه سال 94  اداره کل راه و شهرسازی استان البرز اقدام به عملیات روکش آسفالت نیمه گرم الیافی در محور کرج –چالوس از تونل کندوان تا میدان امیرکبیر کرج به طول 70 کیلومتر توسط شرکت کندوان پارس نمود.از جمله مزایای این نوع آسفالت افزایش 2 تا 5 برابری فاکتورهای مقاومتی نسبت به آسفالت معمولی بر اساس مستندات آزمایشگاهی می باشد. طرح روکش آسفالت نیمه گرم الیافی این محور در دو فصل کاری از تیر ماه امسال آغاز و تا مهر ادامه داشته و سپس از اردیبهشت سال آینده مجدد آغاز  و تا اوایل آبان به اتمام می رسد. در این پروژه دو افزودنی اصلاح کننده خواص قیر و الیاف پلیمری مسلح کننده آسفالت استفاده شده است که از این دو ماده به طور همزمان برای اولین بار در کشور در این پروژه مورد استفاده قرار می گیرد